Bará: Duet s UDG

14. února 2008 v 18:21 | Mářa |  Bulvár
Skupina UDG připravila pro své fanoušky další překvapení! Ve středu 6. února nazpíval frontman UDG Petr Vrzák ve studiu Sono duet se zpěvačkou Bárou Zemanovou.
Nové podoby se tak dočkala písnička Buď a nebe, podle níž se jmenuje i aktuální album kapely. S Petrem ji původně nazpívala Iva Frühlingová, ale na základě dohody s hudebním vydavatelstvím, které zpěvačku zastupuje, nešlo skladbu používat coby singl pro rádia. "Což byla velká škoda," komentuje vzniklou situaci bubeník Jugi a dodává: "Vzhledem k tomu, že jsme této písničce od začátku věřili a bavila nás, rozhodli jsme se poprosit Báru, zda by ji nepřezpívala."

"S Bárou jsme se často potkávali na letních festivalech a padli jsme si do oka. Napadlo nás: proč nepřezpívat Buď a nebe s ní a neumožnit tak této písničce cestu do éteru českých rádií," vysvětlil spolupráci s bývalou finalistkou soutěže Česko hledá SuperStar a držitelkou ceny Skokan roku 2007 v anketě Český slavík saxofonista a zpěvák UDG Adam Kupera.

"Muzika UDG se mi líbila už dávno před SuperStar. Na jednom z festivalů jsem asi před třemi lety byla při jejich vystoupení v první řadě a dostala jsem od jejich bubeníka paličku," řekla s úsměvem Bára Zemanová.
Ve vysílání rádií by se měla píseň objevit během několika týdnů.

Skupina UDG navíc aktuálně získala dvě nominace v prestižní hudební anketě Žebřík 2007. Jejich píseň Kurtizána se utká o prvenství v kategorii Skladba a Videoklip roku.
Nominace byly vyhlášeny 1. února 2008 a ceny budou vítězům předány 7. března 2008 v domě kultury Inwest v Plzni. Prestižní anketu Žebřík každoročně vyhlašuje hudební měsíčník Report (music & style).

Na jaro 2008 navíc UDG plánují první speciální akci pro členy svého fanklubu, který se jmenuje FUN klub. Jako odměnu za přízeň připravila skupina pro všechny jeho členy exkluzivní koncert, kde kromě UDG vystoupí také spřátelená kapela My own story a zpěvačka Jana Lota. Akce se koná v sobotu 5. dubna v malebném prostředí v Doubici u Krásné Lípy. Pro funklubáky bude v místním klubu kromě programu připraveno také pohoštění a spaní zdarma. UDG zde exkluzivně představí několik nových skladeb.
Zdroj: www.super.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama