Únor 2008

Barča: Nový singl s UDG

15. února 2008 v 14:08 | Mářa |  Novinky
Na nové verzi písničky od UDG - Buď a Nebe se podílela i Barča (jak sem už včera psala). Tento singl je už dostupný na internetu! Můžete si ho poslechnout zde.
Je i pár fotek z nahrávání singlu. Jsou v galerii!!

Bará: Duet s UDG

14. února 2008 v 18:21 | Mářa |  Bulvár
Skupina UDG připravila pro své fanoušky další překvapení! Ve středu 6. února nazpíval frontman UDG Petr Vrzák ve studiu Sono duet se zpěvačkou Bárou Zemanovou.
Nové podoby se tak dočkala písnička Buď a nebe, podle níž se jmenuje i aktuální album kapely. S Petrem ji původně nazpívala Iva Frühlingová, ale na základě dohody s hudebním vydavatelstvím, které zpěvačku zastupuje, nešlo skladbu používat coby singl pro rádia. "Což byla velká škoda," komentuje vzniklou situaci bubeník Jugi a dodává: "Vzhledem k tomu, že jsme této písničce od začátku věřili a bavila nás, rozhodli jsme se poprosit Báru, zda by ji nepřezpívala."

"S Bárou jsme se často potkávali na letních festivalech a padli jsme si do oka. Napadlo nás: proč nepřezpívat Buď a nebe s ní a neumožnit tak této písničce cestu do éteru českých rádií," vysvětlil spolupráci s bývalou finalistkou soutěže Česko hledá SuperStar a držitelkou ceny Skokan roku 2007 v anketě Český slavík saxofonista a zpěvák UDG Adam Kupera.

"Muzika UDG se mi líbila už dávno před SuperStar. Na jednom z festivalů jsem asi před třemi lety byla při jejich vystoupení v první řadě a dostala jsem od jejich bubeníka paličku," řekla s úsměvem Bára Zemanová.
Ve vysílání rádií by se měla píseň objevit během několika týdnů.

Skupina UDG navíc aktuálně získala dvě nominace v prestižní hudební anketě Žebřík 2007. Jejich píseň Kurtizána se utká o prvenství v kategorii Skladba a Videoklip roku.
Nominace byly vyhlášeny 1. února 2008 a ceny budou vítězům předány 7. března 2008 v domě kultury Inwest v Plzni. Prestižní anketu Žebřík každoročně vyhlašuje hudební měsíčník Report (music & style).

Na jaro 2008 navíc UDG plánují první speciální akci pro členy svého fanklubu, který se jmenuje FUN klub. Jako odměnu za přízeň připravila skupina pro všechny jeho členy exkluzivní koncert, kde kromě UDG vystoupí také spřátelená kapela My own story a zpěvačka Jana Lota. Akce se koná v sobotu 5. dubna v malebném prostředí v Doubici u Krásné Lípy. Pro funklubáky bude v místním klubu kromě programu připraveno také pohoštění a spaní zdarma. UDG zde exkluzivně představí několik nových skladeb.
Zdroj: www.super.cz

Bará: koncety

11. února 2008 v 17:31 | Mářa |  Koncerty
Mám tu pár nových termínů pro různý akce.
  • Bára se zúčastní letních festivalu. Jísté je účinkování na Rock for people a Natruc Kolín
  • 13.6. by měla Barča vystoupit jako předskokanka skupině Kabát na festivalu Votvírák na Milovickém letišti kde je vstup pro návštěvníky zdarma a zároveň zde bude natáčet své první DVD .

Bará Zemanová: deska roku 2008

10. února 2008 v 16:23 | Mářa |  Novinky
V pražském divadle Hybernia byla včera - v sobotu 9. února - oceněna nejprodávanější alba roku 2007. Absolutním vítězem se stala Aneta Langerová se svým druhým řadovým albem Dotyk. Na druhém místě skončili Čechomor a na třetím Chinaski.
Barča byla nominovaná v kategorii Nejprodávanější debutové album interpreta - objev roku. Nevyhrála první místo, ale aspoň zazpívala.:)

Nejprodávanější debutové album interpreta - objev roku

1. Zbyněk Drda (Pohled do očí)
2. Bára Zemanová (Rozjetej vlak)
3. Garcia (Woven Ways)
... S klapáním pusy naprázdno se popasovala Bára Zemanová. Zatímco někteří přítomní v sále její dynamické vystoupení zmrazily ledovými pohledy, Bářin bývalý kolega ze SuperStar a aktuální držitel ocenění Nejprodávanější debut roku Zbyněk Drda si ho pochvaloval.
"Bára předvedla živlenou show, která dokonale narušila popový večírek. Holt když je někdo muzikant a uslyší muziku, opře se do strun, bicích i kytary, i kdyby to bylo jen jako," hodnotil zpěvák.Deska roku 2007

8. února 2008 v 17:18 | Mářa |  Novinky
Nezapomeňte se zítra dívat na Desku Roku 2007. Přímí přenos bude vysílat televize Prima od 20:00.