Supersta:horolezci, horolezkyně, horolezčata

26. října 2006 v 9:03 | mářa |  Novinky

Horolezec Reinhold Messner by z nich měl radost..

Reinhold Messner jako první horolezec vylezl na všech čtrnáct osmitisícových vrcholů, jako první zdolal Everest bez použití kyslíkového přístroje a jako první vylezl na nejvyšší světový vrchol sólovýstupem. Na naše finalisty by byl určitě hodně pyšný! Proč? Naši finalisté totiž ve středu večer šplhali po umělé lezecké stěně.
Pro všechny to bylo poprvé a skoro všechny to velmi bavilo. Snad nejvíce Zbyňka Drdu, který se do lezení vrhl po hlavě a zdolal opravdu extrémní šikmou stěnu. Chvílemi dokonce visel hlavou dolů. Řekl nám, že si u toho opravdu odpočinul. Sice ne fyzicky, ale na psychiku mu to pomohlo.
Stejně tak se do toho obul i David Spilka. Nevylezl sice tak vysoko, ale i tak to bylo na potlesk, protože těžkou stěnu zdolal skoro celou. Takže tleskáme k takovému úspěchu.
Ostatní soutěžící se cítili jen na rovnou stěnu. Ale mimochodem, ani to není vůbec nic lehkého. Přece jen to chce mít dostatek síly. A všem šlo to perfektně. Všichni sebrali své síly a snažili se vylézt až úplně nahoru. A opravdu se nikdo nenechal zahanbit. Zvládli to bez újmy na zdraví :o)
Při svých výkonech se nechali fotografovat a dokonce různě pózovali. Občas to bylo až nebezpečné, ale naši finalisté jsou odvážní, silní a plní elánu po volném úterku, takže dělat opičky na lanech jim nedělalo velké problémy.
Jediné na co si soutěžící stěžovali, byli speciální horolezecké boty. Bezmála všechni byli nejšťastnější, když si epesní botičky vyzuli a obuli si svoje!
I když se tomu těžko věří, stěna je ve svém nejvyšším bodě bezmála 12 metrů vysoká a na ploše 600 čtverečních metrů můžete najít skoro 111 označených cest, na kterých se průběžně obměňuje okolo 4000 chytů!
A přesně tohle naši SuperStars zvládli na jedničku. Měli byste si to jít taky někdy zkusit.
Zdroj: Nova.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama